Na Ukrajine prebehol v roku 2013 Euromajdán s pomocou zahraničných tajných služieb a ich poskokov. Pri revolúcii asistoval aj Slovák Pavol Demeš:
https://www.inenoviny.sk/pri-protestoch-v-bielorusku-sa-znovu-hovori-o-pavlovi-demesovi/
Súhrn informácií o protištátnom agentovi Demešovi tu:
https://blog.infovojna.sk/pavol-demes-revolucionar-a-siva-eminencia/
Na majdane bola aj partia okolo Lipšica a Drobu. Práve Lipšic urobil rozhovor, v ktorom otvorene klamal o udalostiach na majdane.
zdroj videa: https://www.youtube.com/watch?v=YW41yOjlzUU
Pred majdanom bola hodnota Hrivny: 1 EUR=10 Hrivien.
https://freecurrencyrates.com/en/exchange-rate-history/EUR-UAH/2012/cbr
V 2015 1 EURO = 26 Hrivien. Výsledok majdanu bol pokles hodnoty peňazí Ukrajincom 2,6x. To viedlo k prehĺbeniu biedy, výrazne pribudlo bezdomovcov, ľudí trpiacich chudobou. Platy výrazne poklesy na hodnoty pod 100 EUR/mesačne. Začala sa masívna emigrácia Ukrajincov do EÚ.
Práve depopuláciu riešil Zelenský v Ukrajine v roku 2020. Od majdanu emigrovalo z Ukrajiny niekoľko miliónov obyvateľov.
https://www.theatlantic.com/international/archive/2020/03/ukraine-eastern-europe-depopulation-immigration-crisis/608464/
Aktuálne 1 EURO = 35 Hrivien.
https://www.xe.com/currencycharts/?from=EUR&to=UAH&view=5Y
Táto situácia viedla k prehĺbeniu kriminality, prostitúcie, dokonca rodeniu deti neplodným zahraničným párom za desiatky tisíc EUR. Mnohé deti takto mohli skončiť v rukách pedofilov. Ukrajinské matky porodili dieťa a dali ho do zahraničia za sumy okolo 50 000 EUR.
Ukrajina bola rozkradnutá krákto po majdane. Najväčšie zlodejstva sa mali diať počas dočasného premiéra Arsenija Jaceňuka. Bolo ukradnutých a zmiznutých množstvo historických pamiatok a pokladu, vrátane zladého skytského pokladu.
https://svet.sme.sk/c/7151222/holandania-zatial-nevedia-ci-skytske-zlato-vratia-ukrajine-alebo-rusku.html
O rozkradaní Ukrajiny výrubom dreva a vývozom do EÚ sme písali tu:
https://www.inenoviny.sk/ukrajinu-postihli-povodne-pricinou-je-enormny-vyrub-lesov/
Tajomstvo Skýtov:
Vodcov pochovávali s pokladom
Skýti v čase od 8. do 3. storočia pred našim letopočtom ovládali eurázijské stepi a vytvorili kultúru, životný štýl a spôsob boja, na ktoré ďalších dvetisíc rokov naväzovali ostatné kočovné etniká prichádzajúce z vnútra Ázie až do strednej Európy.
Antickí autori vrátane Hérodota Skýtov opisujú ako najspravodlivejší a najstatočnejší národ na svete, ktorých nedokázali poraziť ani Peržania a Alexander Macedónsky.
Veľký záujem o Skýtov sa začal po tom, ako archeológovia objavili bohaté zlaté poklady, ktoré so svojimi vládcami pochovali do mohutných mohylových hrobov zvaných kurgany.
Archeológovia a historici sa sporia o to, či išlo naozaj priamu o prítomnosť Skýtov na našom území, alebo tunajšie obyvateľstvo len z východu prevzalo prvky skýtskej kultúry.
V prvom prípade by boli Skýti najstaršou skupinou s vlastným etnickým názvom, ktorá žila na území dnešného Slovenska. Dokonca ešte pred Keltmi.